Straipsniai
Tik drovumas ar socialinis nerimo sutrikimas? Spausdinti El. paštas
Parašė medicinenet.com   
Ketvirtadienis, 19 Rugpjūtis 2010 01:59

Pagal Gina Shaw
WebMD Feature

Brunilda Nazario apžvalga

Peteris (vardas išgalvotas) buvo protingas, supratingas verslininkas su filosofijos daktaro laipsniu ir šviesia ateitimi. Jis greitai kopė karjeros laiptais, bet kai jam buvo pasiūlytas dar vienas paaukštinimas (toks, kuris buvo jo svajonių išsipildymas) jis jo atsisakė, rizikuodamas savo karjera. Kodėl? Mintys, kad būsi dėmesio centre svarbiuose susitikimuose, reikalavimai naujame poste nubloškė Peterį į tamsą: desperatišką paniką, užpildytą fiziniais negalavimais, tokiais kaip raudonis, prakaitavimas, širdies ritmo sutrikimai.

Peteriui buvo diagnozuotas psichiatrų vadinamas Socialinis Nerimo Sutrikimas (ang. SAD) - uolumas, irzlumas, įkyri baimė dėl kruopštaus tikrinimo ar neigiamo aplinkinių įvertinimo. Žmonės turintys SAD, kitaip žinomą kaip sociofobija, yra linkę jautriau reaguoti į kritiką, atstūmimą, turi sunkumų gindami savo teises ir kenčia dėl menko savęs vertinimo. Socialinė baimė gali būti "apibrėžta", kaip Peterio (jis bijojo tik būti tiriamas aplinkinių darbe) arba "bendrinė" - kur kas labiau silpninanti sąlyga, kuri gali privesti nuo restorano stalo vengimo iki draugo vestuvių palikimo dėl visiško siaubo.

Kai vasario mėnesį antidepresantiniai vaistai Effexor ir Zoloft buvo įtraukti į sąrašą daugybės vaistų, kurie patvirtinti gydyti Socialinį Nerimo Sutrikimą, atsinaujino reikalingumas domėtis šiuo menkai žinomu sutrikimu. Ar SAD tai tik kitas vardas didžiuliui drovumui apibūdinti?

Skaityti daugiau...